Biżuteria

Pierścionki zaręczynowe w stylu Solitaire 

Pierścionki zaręczynowe w stylu Solitaire 

Zakup idealnego pierścionka zaręczynowego wiąże się z wieloma dylematami. Należy wybrać kruszec, kamień szlachetny, rozmiar oraz styl pierścionka. Styl Solitaire to klasyczne rozwiązanie charakteryzujące się klejnotem występujacym w centralnej części biżuterii, któremu towarzyszy prosta, subtelna obrączka. Ta propozycja idealnie sprawdzi się dla kobiet, które kochają minimalizm. Piękno umieszczone w tak nieskomplikowanym designie zachwyci osoby poszukujących delikatnego, a zarazem robiącego niezwykłe wrażenie blasku. Pierścionki w stylu Solitaire to doskonałe rozwiązanie dla panów, którzy nie są obeznani w jubilerskich preferencjach swojej ukochanej. Ozdoba w klasycznym stylu dopasuje się do każdej osobowości, a także sprawdzi się jako element każdej stylizacji. 

Jaki kamień szlachetny wybrać?

Decydując się na zakup pierścionka zaręczynowego w stylu Solitaire należy pamiętać, że klejnot odgrywa w nim główną rolę. Z tego też powodu, wybranie go jest szalenie ważne. Najpopularniejszym kamieniem jest oczywiście diament. Jego niesamowita trwałość od lat zachwyca wielbicieli jubilerstwa. Wyjątkowa twardość tego minerału daje gwarancję, iż czas jego żywotności jest szalenie długi. Niektórzy twierdzą, iż owy klejnot stał się zbyt oczywisty. W tym przypadku należy rozważyć nieco ciekawsze kamienie o pięknych barwach, takie jak szmaragd, rubin, czy szafir. Dla tych, którzy chcieliby podarować swojej ukochanej coś jeszcze bardziej wyszukanego, polecam zapoznanie się z morganitem, cytrynem, oliwinem, czy tanzanitem. Wyjątkowa symbolika każdego z wymienionych minerałów może stanowić ukrytą wiadomość, którą chcecie przekazać waszej wybrance. 

Z jakiego kruszcu powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Złoto mimo swojej kosztowności jest jednym z lepszych wyborów w czasie zakupu pierścionka zaręczynowego. Nie tylko występuje ono w kilku barwach, dzięki czemu jest uniwersalne, ale także odznacza się trwałością. Z uwagi na czernienie srebra nie zaleca się wyboru tego kruszca, po latach użytkowania prawdopodobnie straci ono swój czar. 

Udostępnij