Biżuteria

NAJDROŻSZY PIERŚCIONEK ŚWIATA

NAJDROŻSZY PIERŚCIONEK ŚWIATA

Propozycja to wspaniały moment wypełniony mnóstwem bodźców. Świat zakochanych zostaje wywrócony do góry nogami przez silne emocje, nieoczekiwane wydarzenia i pomysły na najbliższą przyszłość. Jest też… pierścionek zaręczynowy, który wywołuje u noszącego silne emocje. Niektórzy uważają, że to tak ważne, że chcą ustanawiać nowe rekordy. Z drugiej strony, najdroższy pierścionek na świecie może być własnością tylko jednej damy. Kim ona właściwie jest?

Jaka jest wartość najdroższego pierścionka na świecie i kto jest jego właścicielem?

Do niedawna pierścionek należący do aktorki Elizabeth Taylor miał prestiżowe wyróżnienie najdroższego pierścionka świata. Brylant ważył 33,19 karata, a pierścionek kosztował Richarda Burtona 9 milionów dolarów. Nawet gdy jej związek z facetem przechodził wzloty i upadki, aktorka często była widziana w klejnotach.

W 2017 roku rosyjski oligarcha pobił poprzedni rekord, oświadczając się swojej narzeczonej, Kseni Tsaritsina, z pierścionkiem z brylantem o wadze 70 karatów. Około 37 mln zł wydał na nią Aleksiej Szapowałow. Kamień jest ogromny, a jego blask przyciąga uwagę wielu gapiów.

Młoda dama jest modelką w Dubaju. W 2018 roku została nazwana najpiękniejszą damą Rosji, a później wyszła za mąż za Shapovalova. Przyjęcie było nie mniej wystawne niż wesele. W przedpokoju pojawił się ośmiopiętrowy tort, a panna młoda przybyła w dwóch strojach.

Czy w niematerialnym związku można mieć najdroższy pierścionek na świecie?

Temat pierścionka zaręczynowego księżnej Diany pojawia się regularnie, gdy ludzie mówią o najdroższej dostępnej biżuterii zaręczynowej. Pomimo tego, że obecnie jest wart tylko „skromne” 28 000 funtów, wiele osób uważa, że ​​jest bezcenny ze względu na swoją historię. Charakterystyczna osobowość księżnej Walii, jej nieszczęśliwe małżeństwo i przedwczesna śmierć sprawiły, że rodzina królewska przywiązała do pierścienia liczne wspomnienia. Obiekt uderzył w palec Kate Middleton w 2010 roku. Książę William i Kate Middleton są zachwyceni, że poślubią tę kobietę. Dzięki temu pierścionek ma wyjątkową i dość intrygującą historię. Pod względem wartości sentymentalnej zdobył nieoficjalne wyróżnienie najdroższego pierścienia świata.

Udostępnij