Biżuteria

Malachit – symbolika 

Malachit – symbolika 

Malachit uznaje się za kamień natury. Odpowiada za przywrócenie równowagi psychicznej, osiągnięcie harmonii, a także ułatwia koncentrację. Ten klejnot mieści się w ramach modnego w ostatnim czasie zjawiska “body positive”, czyli ciałopozytywności. Jest on nieocenionym pomocnikiem w wyzbyciu się kompleksów i zaakceptowaniu własnego ciała. Dawniej znaczenie malachitu było niezwykle duże. Aztekowie czcili go jako talizman przyciągający miłość, który miał także lecznicze zastosowanie. Mówi się, iż pozytywnie wpływa on na przyswajanie witamin przez ludzki organizm, uśmierza bóle, jak również przyspiesza regenerację tkanek. Ten kamień szlachetny wykorzystuje się w wielu dziedzinach, nawet w magii. Ma on oczyszczać naszą aurę, oddziałując na naszą koncentrację oraz poprawiając jakość snu. Ponadto ostrzega nas przed zbliżającym się złem poprzez pęknięcie. Noszony przy sercu wzmaga zdolność kochania. Nic dziwnego, że jest coraz częściej wybierany do zdobienia pierścionków zaręczynowych

Komu dedykowany jest malachit?

Niezwykłe właściwości klejnotu mogą ułatwić egzystencję wielu ludzi. Szczególnie zaleca się zakup malachitu biznesmenom i przedsiębiorcom. Posiada on moc przyciągania pieniędzy, a także okazji do ich zarobienia. Wspomaga także realizację celów biznesowych i osiągnięcie wymarzonego etapu kariery zawodowej. Szczególne zastosowanie kamienie odpowiednie jest także dla osób starszych. Stymuluje krążenie krwi, pomaga w regeneracji osłabionego organizmu, a także wspomaga leczenie chorób takich jak Alzheimer. Malachit przypisany jest do niektórych znaków zodiaku. Są nimi Bliźnięta, Koziorożec i Skorpion. 

Jak dbać o malachit?

Aby malachit mógł zachwycać swym blaskiem na dłużej warto w odpowiedni sposób zadbać o jego konserwację. Warto pamiętać, iż nie powinien mieć on kontaktu z mydłem. Spowoduje one osad i matowienie kamienia. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie klejnotu jest mycie go pod bieżącą wodą lub płukanie w rozcieńczonym płynie do mycia naczyń. 

Udostępnij