Biżuteria

Jaką biżuterię podarować mężczyźnie?

Jaką biżuterię podarować mężczyźnie?

Podarunki dla taty, chłopaka, czy przyjaciela są często kłopotliwą kwestią. Kobiecie można przecież kupić kwiaty, perfumy bądź kosmetyki. Standardowa pula upominków dla mężczyzn zawiera jedynie alkohol, z którego nie każdy pan byłby zadowolony. Świetnym pomysłem na prezent jest za to biżuteria męska. Na rynku znajdziemy zarówno te bardzo eleganckie modele takie jak sygnety i spinki do mankietów, jak i codzienne ozdoby, czyli bransoletki na rzemyku. Łańcuchy o różnych długościach i szerokościach, z pewnością ucieszą niejednego mężczyznę. Ich uniwersalność pozwala na dobranie idealnego modelu do preferencji konsumenta. Nieśmiertelniki to kolejna świetna opcja, są one wręcz stworzone do wykonania na nich grawerunku. Dzięki temu biżuteria będzie wyjątkowa i spersonalizowana. 

Na jaki kruszec postawić?

Jednym z najpopularniejszych metali wykorzystywanych w jubilerstwie jest srebro. Chociaż nie odznacza się spektakularną trwałością, a po latach może utracić doskonały wygląd, niska cena przyciąga konsumentów. Droższymi, ale także znacznie odporniejszymi zamiennikami owego materiału są białe złoto i platyna. Ich doskonała trwałość zapewni biżuterii długowieczność, dlatego bardzo często wykorzystywane są do produkcji pierścionków zaręczynowych. Jeśli sytuacja materialna daje wam możliwość postawienia na te metale, nie rozczarujecie się. Miłośnicy żółtego połysku często zastanawiają się nad zakupem biżuterii pozłacanej. Nie jest to najlepsza opcja, ponieważ warstwa złota, nadająca ozdobom odpowiednią barwę, często ściera się po krótkim czasie użytkowania. Znacznie lepiej jest zainwestować w prawdziwe złoto, które będzie towarzyszyło nam przez lata. 

Co zrobić, żeby cieszyć się biżuterią na dłużej?

Znaczna część populacji nosi biżuterię, jednak tylko nieliczni dbają o nią w należyty sposób. Aby ulubione ozdoby, utrzymały swoje piękno przez długi czas trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Większość kruszców i kamieni szlachetnych nie powinna mieć kontaktu z wodą, perfumami, kosmetykami oraz detergentami. Szkodliwa jest także nadmierna ekspozycja na słońce, czy też nieodpowiednie przechowywanie. Przed czyszczeniem biżuterii, należy zgłębić swoją wiedzę na temat konkretnego materiału, ponieważ każdy z nich inaczej reaguje na daną substancję. 

 

Udostępnij