Biżuteria

DO CZEGO WYKORZYSTUJE SIĘ BURSZTYN?

DO CZEGO WYKORZYSTUJE SIĘ BURSZTYN?

Bursztyn znany jest z licznych zastosowań, z których większość to biżuteria. Możemy jednak wykorzystać kryształy żywicy sosny iglastej również do wielu innych celów. Oprócz omówienia wykorzystania bursztynu w biżuterii, omówimy różne zastosowania bursztynu w innych aspektach dzisiejszego życia.

JAKIE SĄ NIEKTÓRE Z INNYCH ZASTOSOWAŃ BURSZTYNU?
Jaki jest cel bursztynu? Najczęściej stosowany jest w następujących sytuacjach:

• w produkcji farb i lakierów; • w medycynie alternatywnej (maści lecznicze, przyjemne kadzidełka przeciw owadom, nalewki rozgrzewające, leki obkurczające zatoki);

Ze względu na szeroki wachlarz zastosowań leczniczych bursztynu uważa się, że noszenie bursztynowej biżuterii ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.

JAKIE JEST ZASTOSOWANIE BURSZTYNU W BIŻUTERII?

Pomimo tego, że bursztyn był używany jako kamień dekoracyjny w Polsce od tysięcy lat, do dziś jest używany w tym celu w kraju. Bursztyn jest najbardziej znanym kamieniem jubilerskim w Polsce i tak jest do dziś. Jaki jest więc pożytek z bursztynu w biżuterii?

Bursztyn jest zazwyczaj połączony z doskonale kutym srebrem. Bursztyn i srebro to piękne połączenie. Oprócz cudownego piękna, biżuteria bursztynowa jest ceniona za romantyczny nosiciel przeszłości, który miliony lat temu został zatopiony w leśnej żywicy i zachowany jako romantyczny nosiciel przeszłości.

JAKIE ZASTOSOWANIA MA DZIŚ BURSZTYN?

Nowoczesna technika komputerowa umożliwia polskim producentom biżuterii bursztynowej tworzenie współczesnych wzorów dla swoich przedmiotów z wykorzystaniem najlepszego dostępnego bursztynu. Bursztyn jest używany do produkcji różnych przedmiotów jubilerskich, w tym bransoletek, kolczyków, koralików, naszyjników, pierścionków i wisiorków.

Dopiero teraz odkrywa się potencjał ukryty w bryłkach tej zamrożonej żywicy i teraz jest on odpowiednio ukazany. W efekcie można powiedzieć, że bursztyn bałtycki przeżywa obecnie renesans.

Zachęć Cię do zbadania tego niedocenianego skarbu, który ma prawdziwie lecznicze właściwości! To, do czego używany jest bursztyn, jest często zaskoczeniem dla niewprawnego oka.

Udostępnij