Biżuteria

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego?

 

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary. Kiedy jesteś gotowy poprosić o rękę, nadszedł czas na długie i dokładne przygotowania, aby wszystko poszło tak, jak oboje marzyliście! Oprócz obrączki, pierścionek zaręczynowy jest najważniejszą biżuterią, którą nosimy. Co najważniejsze, bo wyznacza początek nowego życia – wspólnej przyszłości, w której dwa zjednoczone serca tworzą piękną historię miłosną. Oczywiście kupując ten wyjątkowy symbol oddania, należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd. Trwałość, która utrzyma połysk przez lata i oczywiście rozmiar – pierścionek musi leżeć na palcu i nie spadać! Ale jak to sprawdzić, zachowując to w tajemnicy?

Najlepsze sposoby pomiaru rozmiaru pierścionka

Wybór rozmiaru pierścionka zaręczynowego to trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza jeśli chcesz to zrobić, aby twój partner nie zgadł, co zamierzasz. Jest jednak na to kilka sposobów – w domu i bardziej profesjonalnie.

Domowe sposoby – suwmiarka lub linijka

Sama operacja jest bardzo prosta – wystarczy znaleźć pierścionek w szkatułce bliskiej osoby i zmierzyć jego średnicę. Ta metoda wymaga ogromnej dokładności i upewnij się, że uzyskasz dobry wynik co najmniej dwa razy! Po pierwszym pomiarze przesuń suwmiarkę lub linijkę o kilkadziesiąt stopni w prawo, a następnie powtórz tę czynność. Aby uniknąć błędów pomiarowych, dodaj wyniki i podziel je przez ich liczbę. Otrzymany wynik w milimetrach należy porównać z tabelą rozmiarów wybranego sklepu jubilerskiego.

Pomiar palca z miarką jubilerską

O wiele łatwiejszym sposobem na zmierzenie rozmiaru pierścionka zaręczynowego lub obrączek jest użycie miarki jubilerskiej. Taką miarkę można zamówić w wielu salonach zupełnie za darmo – na przykład w sklepie SAVICKI. Przy tego typu pomocy wystarczy założyć jeden z pierścionków na palec i poszukać idealnie dopasowanego.

Udostępnij